top of page

Dinç Yaylalıer

egitmen 1.jpeg

Dinç YAYLALIER, Ankara Ticari İlimler Akademisi’nin Ekonomi Bölümü’nden 1974 yılında mezun oldu. 1974–1979 yılları arasında Türkiye Sağlık İşleri Sendikası ve Türk-İş Konfederasyonu’nda eğitim örgütlenme uzmanı olarak çalıştı ve bu görevi ile Türkiye’nin değişik yerlerinde işçi işveren ilişkileri üzerinde seminerler verdi. Daha sonra yüksek lisans eğitimi için Amerika’ya giden Yaylalıer, 1984’de Southern Methodist Üniversitesi’nde Liberal Arts dalında, 1987’de ise Purdue Üniversitesi’nde Avrupa Tarihi dalında olmak üzere iki ayrı master yaptı.1996’da Utah Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktorasını bitirdi.

Yaylalıer, Amerika’da eğitimini yaparken 2000 şubesi olan J.C.Penny’ s mağazasında çalıştı ve satış elemanı olarak üç defa ülke çapında birinci oldu.

Yordam İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı Eğitim Danışmanı olan Yaylalıer aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyesidir ve İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümleri’nde ders vermektedir.

Yazarın “Amerika: İnceleme-Gözlem-Araştırma” adlı iki kitaptan oluşan eseri ve bilimsel makaleleri vardır.

Dinç YAYLALIER graduated from Ankara Commercial Sciences Academy, Department of Economics in 1974. Between 1974-1979, he worked as an education organization specialist in the Turkish Health Affairs Union and the Türk-İş Confederation and gave seminars on employer-employee relations in different parts of Turkey. Later, Yaylalıer, who went to the USA for his master's education, completed two separate masters respectively in Liberal Arts at Southern Methodist University in 1984 and European History at Purdue University in 1987. He completed his Phd. At the Department of International Relationships of Utah University, 1996. While still studying in the USA, he also worked in J.C. Penny's store which has 2000 branches and was chosen the best salesperson in the country three times.


Yaylalıer, Yordam Human Resources and Management Consulting Educational Consultant, is also a faculty member at Yeditepe University and teaches at the Departments of Business Administration and International Relations. Yaylalıer has published two books and scientific articles called “America: Study-Observation-Research”.

English Trainers
bottom of page