top of page

Murat Atıl

egitmen 1.jpeg

Murat Atıl 10 Nisan 1959, Ankara doğumlu Spiker ve Sunucu. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Spikerliğe TRT’nin açtığı spikerlik sınavını kazanarak başlayan Atıl 1992 yılında Kanal 6’ya geçerek sabah haberlerini sundu. 1996’te girdiği ATV’de kahvaltı haberlerini 3 yıl kadar devam ettirdi. Devamında 3 yıl BRT televizyonunda, 2007-2009 arasında ise Sky TV'de çalıştı.

Spikerliğin yanısıra 1986 yılından itibaren seslendirme ve dublaj yapmaya başladı. Çizgi film karakterlerinden jönlere kadar her türlü karakteri seslendirdi. Lost dizisinde Michael Emerson'un canlandırdığı Benjamin Linus karakterini seslendirdi. Discovery Channel ve National Geographic başta olmak üzere belgesel kanallarında seslendirmeler yaptı.

Murat Atıl, İletişim ve Beden Dili, Diksiyon ve Etkili Konuşma alanında eğitimler verdi. Özel Marmara radyo televizyon teknik lisesinde diksiyon fonetik dersleri verdi. Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde, Marmara Radyo Televizyon Anadolu Teknik Lisesinde ve 35'5 Oyunculuk Akademisinde diksiyon, Mef Üniversitesi Hukuk Fakültesinde beden dili, İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezinde İletişim Becerileri dersleri verdi.

English Trainers
bottom of page