top of page

Örpen İstanbullu

egitmen 1.jpeg

Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları Müdürü olarak 10 yıl görev yapmış olan Örpen İstanbullu, Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları’nda Değişim Yönetimi, Liderlik gelişiminde Prosci ADKAR Değişim Modeli, Değişim Sürecinde Koçluk alanlarında eğitimler vermektedir. Prosci tarafından verilen “Prosci Değişim Yönetimi Eğiticisi ” lisansına Türkiye’de sahip olan tek eğitmen olan İstanbullu, aynı zamanda ADLER Profesyonel Koçluk Sertifikası sahibidir. Örpen aynı zamanda Trimetrix Liderlik Envanteri, GENOS Duygusal Zeka Envanteri, ve Harrison Liderlik Envanteri  eğitmeni ve mentorudur. İstanbullu aynı zamanda CIYO Mindfullness Sertifikası sahibidir.

Profesyonel iş yaşamına İş Bankası Hazine Biriminde Döviz ve Para Piyasaları Uzmanı olarak başlayan İstanbullu, Dow Jones Telerate firmasından sonra 15 yıl boyunca Reuters Enformasyon Ltd Şirketinde Eğitim, Müşteri İlişkileri ve Pazarlama departmanlarında çalışmıştır. Reuters Müşteri İlişkileri ve Eğitim Biriminde Türkiye koordinatörü olarak görev aldığı 15 yıl boyunca, finansal piyasa oyuncularına   ekonomik data analizleri ve haber eğitimleri veren İstanbullu, şirket içinde ise “Eğitimcinin Eğitimi” ve “Mentorluk” projelerini yürütmüştür. İstanbullu, özellikle şirket yöneticileri ve yetenek havuzundaki adaylara; Liderlik, Yöneticilik Yetenekleri, Değişim Yönetimi, Pozitif Yönetim, Müşteri İlişkileri konularında yurt içi ve yurtdışında eğitimler vermiş ve eğitim içerikleri oluşturma projelerini yönetmiştir. Reuters’ın müşterilerine sunduğu e-eğitim modüllerinin oluşturulması ve Adobe Webex uygulamalarında proje yöneticisi olarak görev alan İstanbullu, aynı zamanda Reuters Editorial Departmanında Global ve Yurtiçi Piyasalar Editörü olarak anlık haber ve analizlere imza atmıştır. Örpen İstanbullu, Merkez Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Halk Bankası, Citibank, Deutsche Bank gibi bankaların yanı sıra TRT, Star, Daily News , IC Holding, Nurol Holding, Başbakanlık, SPK, BDDK gibi kurumların eğitim projelerini yönetmiştir. Örpen İstanbullu, TED Ankara Koleji ve ODTÜ İktisat Bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi’nde 1992 yılında tamamlamıştır.

İstanbullu, Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları’nda TEKFEN Holding , Doğuş Holding, Groupe SEB, Anadolu Sigorta, Turkcell, Garanti Bankası, Koç Holding ,Unilever,Yıldız Holding gibi pek çok kurumda eğitim vermiştir.

English Trainers
bottom of page